Dlaczego kamery IP są popularne?

Kamery IP dostępne na https://sklep.alkam-security.pl/655-kamery-ip to niezbędne elementy monitoringu. Jako następcy analogowych modeli, zapewniają bardzo wysoką jakość obrazu, ale to nie jedyne ich zalety. Istotną różnicą jest sposób transmisji, ponieważ w przypadku kamer IP obraz przesyłany jest w formie pakietów danych w sieciach teleinformatycznych, co umożliwia uprawnionym użytkownikom monitoringu wygodne zarządzanie kamerami. Kolejną istotną zaletą, dzięki której kamery IP są popularne, jest dużo więcej możliwości zarządzania materiałem wideo niż w przypadku modeli analogowych.

Zalety monitoringu IP

System monitoringu bazujący na kamerach IP jest prosty w rozbudowie. Bez problemu można powiększyć go o kolejne punkty. Dużym plusem jest też nieograniczony zasięg systemu, na który nie ma wpływu odległość kamery od rejestratora. Monitoring IP charakteryzuje się nie tylko łatwym zarządzaniem, ale również możliwością monitorowania miejsc z dowolnej lokalizacji, co odbywa się przy pomocy sieci TCP/IP.

Jakie kamery IP?

Kamery do monitoringu bezprzewodowego można podzielić, ze względu na typ obudowy, na modele kopułkowe, tubowe i obrotowe. Pierwsze z wymienionych montowane są do sufitu lub ściany. Z uwagi na estetyczny wygląd nadają się do montażu w każdym obiekcie, ponieważ nie zaniżają walorów wizualnych pomieszczeń. Innym rodzajem kamer IP są modele tubowe wykorzystywane na zewnątrz budynków ze względu na wysoką odporność na wpływ czynników atmosferycznych. Najdroższymi kamerami IP są modele obrotowe. Ich szczególną zaletą jest możliwość zdalnego sterowania.

Producenci urządzeń do monitoringu z każdym kolejnym projektem ulepszają kamery IP. Robią to z myślą o coraz bardziej wymagających użytkownikach, którzy chcą korzystać z kamer z dowolnego miejsca. Powstają więc coraz lepsze aplikacje mobilne umożliwiające podgląd monitorowanego obiektu, udostępnianie nagrania lub zapisanie go w chmurze. Kamery IP cieszące się ogromną popularnością wykorzystywane są do monitoringu firm i instytucji, domu i otoczenia, parkingu, jak również dzieci i osób starszych czy zwierząt domowych.

 

You may also like...