Przebrania dla dzieci: strój Spidermana czy strój strażaka dla dzieci?

Przebrania dla dzieci sprawdzą się zarówno w okresie karnawałowym, jak i przy okazji urodzin czy zabaw w odgrywanie ról. Oczywiście w tym ostatnim przypadku wystarczyłaby sama bogata fantazja, jednak, jak tłumaczą psychologowie, takie wcielanie się w różne postacie może pełnić ważną dla dzieci rolę terapeutyczną, kiedy to wyrażając emocje przerabiają istotne dla siebie problemy; dobrze jest więc ułatwić latoroślom takie wczucie się w daną postać przy pomocy stosownego kostiumu.

Taki na przykład czerwono-niebieski strój spidermana (oczywiście wraz z nieodzowną maską) zdecydowanie ułatwia wcielenie się w rolę pogromcy przestępców, odzianego w kostium z pajęczymi motywami. Dzieci, zwłaszcza chłopcy (choć to nie reguła), chętnie bawią się również w strażaków. Chyba ciężko byłoby znaleźć szkraba, który choć raz nie deklarował, że w przyszłości będzie pracował jako „sikawkowy”. Strój strażaka dla dzieci pomoże mu choć przez chwilę zrealizować takie marzenie.

Kostiumy, o ile wykonane są z dobrych jakościowo materiałów, posłużą dzieciom przez długi czas. Jedyny szkopuł w tym, że maluchy mogą z nich po prostu wyrosnąć…

You may also like...