Solarium a komplikacje zdrowotne – przebarwienia, brązowe plamy na nogach po solarium

Piękna opalenizna to marzenie zarówno wielu kobiet jak i mężczyzn. W sezonie letnim plaże zapełnione są po brzegi – miłośnicy naturalnej opalenizny pragną bowiem złapać każdy promyk słońca.

brązowe plamy na nogach po solarium

Większy problem pojawia się w miesiącach jesiennych i zimowych, gdy raczej trudno liczyć na to, że ciało nabierze brązowej barwy w kontakcie ze słońcem. Wówczas jedyną alternatywą wydaje się być solarium. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że regularne i długotrwałe korzystanie z solarium może mieć negatywne skutki zdrowotne. Z tego też powodu, ustawodawca ograniczył możliwość korzystania z tych usług osobom poniżej osiemnastego roku życia. Jakie mogą być komplikacje? na przykład brązowe plamy na nogach po solarium. Jest to problem natury estetycznej, a nie zdrowotnej jednak dosyć uciążliwy.

przebarwienia na nogach po solarium

Na szczęście przebarwienia na nogach po solarium można zlikwidować w większości gabinetów kosmetycznych stosując odpowiednie kuracje i zabiegi pielęgnacyjne. Koszt takiej usługi zależy od rodzaju zabiegu oraz jego częstotliwości, lecz przeważnie należy wziąć pod uwagę wydatek w okolicach kilkuset złotych.

 

You may also like...