Buty profilaktyczne damskie. Jak zadbać o swoje stopy?
Wybierając buty rzadko myślimy o swoim zdrowiu. Dużo częściej za to skupiamy się na wysokości obcasa, kształcie oraz tym, czy panują one do naszego stylu i innych rzeczy, które mamy w swojej szafie. Hasło obuwie profilaktyczne zdecydowanie nie kojarzy się nam z czymś pięknym. Jednak wybierając coś, co zakładamy na nogi często na wiele godzin, warto zastanowić się nad ich wygodą i to, w jaki sposób wpływają na inne części naszego ciała. Jak zatem wybrać jednocześnie zdrowe i ładne obuwie damskie?
Obuwie profilaktyczne. Co kryje się za tą nazwą?
Profilaktyka, to różnego typu działania, które mają czemuś zapobiec. Zatem buty profilaktyczne damskie to taka para, która nie tylko będzie wygodna, ale też uchroni Cię przed różnymi dolegliwościami. Co może do nich należeć? Haluksy, ból pleców, stawów kolanowych i biodrowych, skręcenia, zapalenia ścięgien, płaskostopie. To tylko niektóre z długiej listy przypadłości. Dlatego zakładając sandały damskie, czy innego typu buty profilaktyczne mają zapobiegać rozwojowy schorzeń lub w przypadku, gdy już ich doświadczasz łagodzą objawy.
W grupie tego typu produktów znajdują się zarówno pary do noszenia na co dzień, jak i obuwie medyczne damskie. Można dostać je w ofertach specjalistycznego sklepu internetowego, jak w punktach stacjonarnych.
Sandały damskie i inne wygodne pary
Warto mieć obuwie zdrowotne w swojej szafie nie tylko wtedy, gdy coś Ci dolega. Mimo że pary takie jak szpilki, czy koturny są piękne to zdecydowanie nie nadają się do chodzenia w nich na co dzień. Sięganie do tego typu butów powinno być zarezerwowane tylko na specjalne okazje.
Na co zatem zwrócić uwagę wybierając zdrową dla stóp parę? Przede wszystkim ciężar powinien równomiernie rozkładać się na podeszwie. Dzięki temu nie grożą Ci przykurcze ścięgien, zwyrodnienia kości i stawów, ból kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym i szyjnym, płaskostopie poprzeczne i haluksy.
Ważne jest też to, aby materiał, z którego są one wykonane były dosyć miękki i dostosowywał się do kształtu stopy. Brak nacisku nie powoduje odkształceń oraz tarć. Tym samym skóra nie ulega uszkodzeniu. Ważny jest też swobodny przepływ powietrza. Brak cyrkulacji może skutkować przegrzaniem i gromadzeniem się wilgoci. To z kolei stwarza idealne warunki do rozwoju różnego typu infekcji. Najlepsze będzie obuwie wykonane z naturalnej skóry. Jednak osoby, które nie chcą wykorzystywać produktów odzwierzęcych mogą znaleźć w sklepach równie dobre alternatywy.
Najnowsze komentarze