Wybieramy uchwyty do mebli ogrodowych

Cieplejsze popołudnia i wieczory zachęcają nas do częstszego spędzania czasu na tarasie lub w ogrodzie. To także dobry czas, aby odnowić wykorzystywane wówczas meble ogrodowe – nie tylko stoliki czy zewnętrzne komody, ale także np. skrzynie przeznaczone do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Jak wybrać uchwyty do mebli zewnętrznych?

Nowy wygląd ogrodowych mebli

Wybierając uchwyty, zadbajmy o to, aby stanowiły dopełnienie przyjętego w ogrodzie stylu. W przestrzeni o charakterze rustykalnym, ciekawym wyborem będą drewniane elementy, w nowoczesnym metalowe lub wykonane z tworzyw sztucznych, a w prowansalskim – np. żeliwne. Możliwości jest wiele, nic także nie stoi na przeszkodzie, aby w umiejętny sposób łączyć style i materiały, nadając tym samym ciekawy charakter naszym meblom.

Funkcjonalne czy dekoracyjne?

Podczas gdy część ogrodowych mebli pełni funkcję wypoczynkową, pozostałe mają nieco bardziej funkcjonalny charakter. Nierzadko bywa tak, że z uwagi na swoją wygodę użytkowania, lepszym wyborem w przypadku zewnętrznych szaf, pojemników lub drzwiczek będą uchwyty do mebli. Gałki meblowe natomiast z powodzeniem udekorują stolik, przy którym spożywać będziemy kawę na świeżym powietrzu lub komódkę, w której przechowamy np. pledy na chłodniejszy wieczór lub rękawiczki do prac ogrodniczych.

Odporne na deszcz, śnieg i mróz

Istotnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę, wybierając uchwyty, jest także ich jakość. Wykonanie z solidnych materiałów zapewni im trwałość, dzięki czemu będą nam służyć dłużej. Z uwagi na to, że meble ogrodowe narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, opady śniegu lub mróz, warto pomyśleć o ich odpowiedniej impregnacji. W tym zakresie nie powinniśmy pomijać także uchwytów. Dobrym pomysłem może być więc wybór takich produktów, które pokryte zostały dodatkową warstwą ochronną przez producenta.

Meble, które pojawią się na naszym tarasie, balkonie lub w ogrodzie mogą stać się prawdziwą ozdobą przestrzeni. Zwracając uwagę na ich detale i odpowiednio dobierając uchwyty, możemy uzyskać oryginalne efekty, które zapewnią nam zarazem walory estetyczne oraz funkcjonalność!

 

You may also like...