Dzieło Pomocy Ojca Pio

Bezdomny z wyboru czy z przeznaczenia. Na pierwszy rzut oka każdy się zastanawia, ale jak to. Często jednak przychodzi w życiu chwila, która wywraca świat do góry nogami, zabiera wszystko, a my nie mając sił decydujemy się na bezdomność.
Jak sobie radzić z tym problemem? Coraz więcej wolontariuszy i specjalistów, próbuje pomóc osobom trudnej sytuacji. Naprzeciw problem często zwykłych ludzi wyszła działalność organizacji charytatywnej „Dzieło Pomocy Ojca Pio”.

 

Nazwa sama wskazuje na świętego Kapucyna, który swoim skromnym życiem pokazał jak zostać kimś ważnym, kimś znanym na całym świecie. Wystarczy chwila zadumy, a powoli wszystko zaczyna u nas wracać do normy. Zakonnik znany jest z listów do osób, które zmagały się z wieloma życiowymi problemami, on jednak nigdy nikogo nie pozostawił bez pomocy. Ojciec Pio rozmowy przeprowadzał ze wszystkimi, nieważne czy biedny czy bogaty.
W Polsce taką perełką, namiastką świętego oczywiście jest organizacja, która niesie pomoc osobom bezdomnym. Osoby zainteresowane otrzymają prysznic, czyste pranie, garderobę, coś do jedzenia, a także pomoc prawno-psychologiczną.
Wystarczy chwila, aby zwykły człowiek jak Ojciec Pio rozmowy przeprowadzał z ludźmi, którzy pogubili się we własnym życiu.

You may also like...