Co torebka mówi o kobiecie?

W przypadku mężczyzn mówi się, że wizytówką są buty. O kobiecie wiele powiedzieć można torebka. Nie skupiajmy się jednak na tym, że powinna być w dobrym stanie i czysta – no to dla każdej miłośniczki mody oczywiste. Przyjrzyjmy się temu, co typy torebek mogą powiedzieć o ich właścicielkach.

Duża czy mała torebka?

Sama wielkość ulubionej torebki na co dzień od razu zdradza wiele. Mała torebka na ramię czy do ręki najczęściej towarzyszy osobie, która żyje lekko, wygodnie i szybko, a jednocześnie przywiązuje ogromną wagę do stylu. Dobrze planuje i wyraźnie oddziela od siebie poświęcone różnym aktywnościom części dnia, pomiędzy nimi ma czas pójść do domu zmienić garderobę – dlatego nie musi nosić stale ze sobą całego dobytku. Duża torba świadczy o tym, że jej właścicielka musi mieć stale wszystko pod ręką. Jej tempo życia nie pozwala zmieniać stylizacji kilka razy w ciągu dnia – biegnie prosto z pracy odebrać dziecko albo na dodatkowe zajęcia, po drodze jeszcze robiąc zakupy. Otacza się praktycznymi przedmiotami.

Klasyczna, elegancka torebka

Ponadczasowa klasyka to styl ludzi sukcesu. Kobieta, która nosi prostą, starannie wykończoną torebkę, zwykle w typie kuferka lub podobną do aktówki, albo pracuje na wysokim stanowisku, albo prywatnie lubi nosić się elegancko. Jest zdecydowana i nastawiona bardziej na działanie, wszystko w jej życiu musi być wysokiej jakości. W środowisku, w którym obowiązuje formalny dress code, najlepiej widziane są torebki skórzane. Świadczą one także o przywiązaniu do jakość i prestiżu oraz mniejszej potrzebie podążania za szybką modą.

Torebka shopperka

Ten model torebki może mieć wiele wariantów. Produkowane przez markę Michael Kors torebki w tym typie to już klasyka. Można w nich dostrzec połączenie klasycznego stylu z praktyczną pojemnością. Właścicielka shopperki ze skóry jest elegancka i dobrze zorganizowana, ma dużo zajęć w ciągu dnia. Torby z miękkich materiałów, plecionek, filcu, zdradzają osobę, która źle się czuje w garsonce, czasem idzie pod prąd, czasem ceni domowe ciepło. Lubi sztukę i ceni życie w zgodzie z naturą.

Torebka w stylu boho

Ten znany przede wszystkim z modnych festiwali styl cechuje osobę o romantycznym usposobieniu, lubiącą spędzać czas z przyjaciółmi, podróże i dobre jedzenie, szukająca w życiu równowagi. O ile nie zawsze na miejscu będzie hippisowska sukienka, o tyle torebka z frędzlami może zostać przemycona w neutralnych stylizacjach, podobnie jak taką z kwiatowymi haftami.

Oryginalne torebki

Dodatki o nietypowych fasonach i przyciągających uwagę kolorach noszą kobiety, które chcą się wyróżniać, interesują się modą, a przy tym nie chcą traktować swojego wizerunku tak całkiem poważnie. Właścicielka torebki w panterkę, intensywnie żółtej, przezroczystej albo torebki z frędzlami wyjątkowej długości może zajmować się modą lub sztuką albo lubić modne imprezy – w każdym przypadku jest poszukiwaczką nowych doznań. Również torebki skórzane w wyrazistym stylu vintage świadczą o nietuzinkowej osobowości.

You may also like...