Stylizacja neogotycka dla odważnych

Szukasz oryginalnej stylizacji, a może własnego niepowtarzalnego stylu? W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa moda na neogotyk. Czym charakteryzuje się ten styl i jak ubierać się modnie dowiesz się, czytając artykuł do końca. Czy warto ubierać się w stylu neogotyckim? Czytaj dalej, a na pewno dowiesz się wszystkiego.

Style w modzie

Styl ubioru to sposób wyrażania siebie. To jak nas widzą, tak o nas mówią i tak o nas piszą inni. Jeśli chcemy dobrze wyglądać, możemy wybrać jeden z wielu klasycznych stylów oferowanych przez projektantów, tj. styl klasyczny – pasujący zawsze i wszędzie, sportowy – uniwersalny na co dzień czy glamour – luksusowy i elegancki z dużą dozą ekstrawagancji. Szukając jednak stylu dla indywidualisty, nie sposób nie wspomnieć o stylu neogotyckim. Ciemny i mroczny. Z dużą ilością orientalnej biżuterii. Jego surowe oblicze, bardzo dobrze skomponuje się z zimnymi porami roku jak jesień czy zima.

Jak ubrać się w stylu neogotyckim

Neogotyckie ubrania to przede wszystkim czerń i jej dominujące elementy. Jednak kolor to nie wszystko. Głównym materiałem wykorzystywanym w stylu neogotyckim jest skóra. Harmonijnie połączona z szyfonem, falbankami oraz marszczeniami tworzy wyborną całość. Ubrania dzięki temu stają się wyrafinowane i eleganckie, a jednocześnie mają w sobie nutkę szaleństwa. Wysokie buty to również znak rozpoznawczy. Wszystkie elementy łączy ze sobą makijaż w ciemnych kolorach. Ubiór w stylu neogotyku to ubiór na każdą okazję. Zarówno na dyskotekę jak i na elegancki bal. Dobranie odpowiednich dodatków jest kluczem do osiągnięcia odpowiedniego efektu.

Jeśli mamy ochotę na wyjątkową stylizację i niepowtarzalny styl, neogotyk może okazać się dla nas trafionym wyborem. Kiedy znajdziemy odwagę na zastosowanie tak odważnej stylizacji, może się okazać, że będzie to być wybór np. na jeden wieczór lub od czasu do czasu. Nie zmieniajmy od razu całej garderoby. Moda na neogotyk to jedynie kolejna ze stylizacji – zanim wymienimy całą szafę, zastanówmy się nad tym, czy jest to droga dla nas.

You may also like...