Jak mężczyzna powinien się ubrać?

Mężczyźni z pewnością nie przywiązują tak wielkiej wagi do swojego ubioru tak jak to robią kobiety, co nie oznacza, że w ogóle tego nie robią. W dobie coraz większej liczby sklepów, jak i również cen w sieciówkach, w których możemy kupić ubrania niezłej jakości, jak i przede wszystkim nadążające za dzisiejszą modą. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, jak się ubrać na niektóre okazje, oraz powiemy sobie parę słów o klasycznej męskiej modzie.

Bojówki męskie, jako luźny ubiór

Spodnie bojówki to jedne z wygodniejszych spodni, które w ostatnich latach przeszły transformacje i są już elementem, który pasuje do sporej części górnej garderoby, jak i obuwia. Klasyczne bojówki charakteryzują się luzem, oraz wytrzymałością. Z reguły posiadają wiele kieszeni, w których można schować przedmioty potrzebne nam na obecną sytuację.

Dziś bojówki są dostępne w wersji slim, które pasują do koszul oraz ubrań przylegających do sylwetki podkreślający atletyczną budowę.

Klasyka zawsze w cenie

Klasyka, czyli garnitur oraz koszula z długim rękawem to niezbędnik każdego mężczyzny. To idealny ubiór na wyjścia formalne jak spotkania biznesowe, śluby, pogrzeby czy też inne miejsca, w których wymagany jest taki strój. Jest coraz częściej siegany przez mężczyzn w celach towarzyskich, ponieważ kobiety uwielbiają facetów ubranych w takie stroje. Garnitur składa się z marynarki, coraz rzadziej kamizelki oraz spodni. Można powiedzieć, że jest to moda męska klasyczna, a przynajmniej jej spory element.

Jeszcze parę lat temu za spodnie męskie wizytowe uznawało się zwykłe spodnie garniturowe męskie, które charakteryzowały szerokie nogawki natomiast wraz ze rozwojem mody ta część garderoby męskiej przeszła transformację i już za spodnie wizytowe uważa się różne spodnie, które możemy dopasować do marynarki, jak spodnie w kratkę, czy też takie, których nogawki nie przekraczają kostek.

Byłoby dużym uproszczeniem, gdybyśmy termin klasyczna moda męska utożsamiali tylko z marynarką, kamizelką i spodniami. Nic bardziej mylnego. Dziś moda męska w wydaniu eleganckim kojarzy się również z płaszczami, które mają wiele wzorów i kolorów. Kiedyś dostępne były płaszcze w kolorach ciemnych, bądź kremowych – dziś to bardzo duża paleta kolorów, jak i materiałów. Płaszcze też nie są już jak parę lat temu tyko dla starszych mężczyzn, którzy dobierali do niego kapelusz, a z czasem trafiły do młodszego pokolenia, które kurczowo trzyma się klasyki i chce pokazać się z innej strony spacerując po mieście, aniżeli spora grupa ich rówieśników chodząca raczej w jeansach czy bluzach z kapturem.

Moda męska klasyczna trzyma się bardzo dobrze, a i będzie się trzymać nadal. Powstaje coraz więcej sklepów z taką odzieżą; te, które działają również przędą bardzo dobrze jak Bytom i cały czas starają się otwierać na potrzeby klienta. Oczywiście, zaszły zmiany w stereotypowym ubiorze eleganckiego mężczyzny, ale również zmieniły się czasy i gusta kobiet oraz mężczyzn, którym coraz częściej podobają się dobrze dopasowane ubrania. Przykładem tego typu zmian są skarpetki, które kiedyś były nieodzowną częścią garderoby i to w jednym kolorze, a konkretnie czarnym. Dziś w dobie ekstrawertyzmu ubraniowego ta część garderoby jest stosowana w różnych kolorach, dodatkowo z wieloma kolorowymi wstawkami; zdarzają się tez przypadki noszenia stopek, jak i nierzadko braku skarpet.

Jak widzimy, moda męska przeszła sporą ewolucję. Nie ukrywamy, że z wypiekami na twarzy będziemy śledzić jej rozwój.

You may also like...