Słowa piosenki, nie bez przesady pokazują

Słowa piosenki, nie bez przesady pokazują, że tajemnice tej znanej na całym świecie modlitwy, nie są abstrakcją, również w naszej zwykłej codzienności, możemy doświadczyć niezwykłych tajemnic, tak jak Maryja.
Jednym z elementów modlitwy różańcowej w pięknej piosence “JAK PACIORKI RÓŻAŃCA ” , jest medytacja tajemnic, gdyż głębią zawarte w nich treści, jest praktycznie niewyczerpana, ponieważ obejmuje on syntezę Bożego planu zbawienia. Modlitwa różańcowa to niezwykłe rozważanie z Maryją wielkich dzieł naszego Pana, który rozumie i kocha człowieka. Wspólne odmawianie różańca w postaci pieśni, to szkoła Bożej mądrości oraz miłości, która jes fundamentem trwałej i szczęśliwej rodziny.
Rozwarzając modlitwę paciorkową razem z Matką Bożą pragniemy naśladować “Chrystusa ” , chcemy na nowo przeżywać zbawcze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela i jego Matki, chcemy stawać się lepsi, kształtować naszą osobowość i odnawiać naszą miłość do Boga i ludzi. Różaniec jest modlitwą prostą, a jednocześnie kompletną pod każdym względem.
Włączaj się w nią ciałem, duszą swoim głosem, dłońmi, swym umysłem i sercem. Czy nie są to nasze tajemnice ? Pełne radości, bólu, światła i chwały. Pieśń religijna “JAK PACIORKI RÓŻAŃCA ” , jest rewolucją życia naszego jak i całej ludzkości.

 

 

You may also like...