Moda męska wraca do klasyki

Kiedyś ubrania, które nosili mężczyźni, wyglądały tak samo, jak ubrania wszystkich mężczyzn. Jednak zdarzali się tacy, którzy łamali obowiązujące zasady. Głównie byli to aktorzy, muzycy lub inne gwiazdy, którym wszystko uchodziło na sucho, nawet najbardziej ekstrawaganckie stroje. W dzisiejszym społeczeństwie mężczyźni mają tak szeroki wybór, że każdy ma swój styl i nosi rzeczy na swój sposób. Nikogo już nie razi, że spodnie męskie garniturowe nosi się w połączeniu z trampkami.

Klasycznie, czyli jak?

Przyjęło się, że spodnie są typowo męską częścią garderoby, dlatego to im będzie poświęcony ten i kolejny akapit. Moda męska klasyczna kojarzy się z pewną uniwersalnością i ponadczasowością. O ile szerokie spodnie pojawiają się i znikają co kilka sezonów, o tyle już spodnie sztruksowe są modne od dekad. Wszystko zależy od tego z czym będą zestawione. Podobnie jest w przypadków polarowych bluz inspirowanych outdoorem, które stale są obecne w trendach, a zmienia się jedynie kolorystyka czy faktura. Grube polary retro są od kilku sezonów popularne i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Będąc przy odzieży wierzchniej nie sposób nie wspomnieć o kurtkach ze skóry, które są modowo wręcz nieśmiertelne, to jeszcze pasują do większości stylizacji. Współcześni mężczyźni są świadomi panujących trendów, dlatego nie dziwi fakt, że są coraz lepiej ubrani.

Jakie spodnie są modne w tym sezonie?

W pogoni za modą i ciągłymi zmianami w zasadach ubioru, klasyczne męskie spodnie przegrywają np. z chinosami. Niewielu mężczyzn wybiera dziś spodnie męskie sklep o typowym kroju. Przycięte do odpowiedniego miejsca na kostce i perfekcyjnie pofałdowane, dobrze dobrane spodnie mogą sprawić, że nawet najprostszy fason będzie się wyróżniać i będzie idealny zarówno do biura, jak i na wieczorne wyjścia. Oprócz fasonu ważne są także inne elementy, np. printy. Obecnie prążki i paski nie są już zarezerwowane tylko na spotkania biznesowe czy śluby. Zestawiając takie spodnie z koszulką polo i masywnymi butami typu mokasyny, można uzyskać elegancki, inspirowany włoskim stylem wygląd. W razie wątpliwości co jest modne w tym sezonie, warto postawić nas uniwersalny i ponadczasowy sztruks. Szczególnie ten w odcieniu granatu. Niektórzy mężczyźni mogą postawić na spodnie o dość szerokim kroju, zwężającym się ku dołowi. Taki fason zapewnia niefrasobliwy, swobodny look, lekko formalny, ale doskonały na co dzień. Klasyczna moda męska pozwala liczne eksperymenty, więc warto z tego korzystać.

You may also like...