Wymiary kobiecej sylwetki

Na przestrzeni wieków ideał kobiecego piękna zmieniał się i do poważnie. W ostatnich dekadach utarło się, że idealne wymiary kobiecej sylwetki to 90x60x90 odpowiednio w biodrach, talii i biuście. Długością blondynka o tych wymiarach wywołuje na ulicy szał. Jednak niewiele kobiet spełnia dokładnie te warunki. Większość pań ma tu i ówdzie mniej lub więcej centymetrów. Nie każdą kobieta również musi podążać za z góry wyznaczonym ideałem piękna. Warto także się zastanowić, jaki jest rzeczywisty ideał.

Piękne kobiety to…

Wbrew pozorom panowie nie podążają za fikcyjnym ideałem piękna, który promuje bardzo szczupłą sylwetkę. Okazuje się natomiast, że ideałem nie jest kobieta bardzo drobnych rozmiarów, ale o symetryczne sylwetce. Właśnie ta symetria sylwetki bardzo często rozstrzyga, czy kobieta jest atrakcyjna, człowieka popracować nad wyglądem Porządne są również krągłości. Szczupłą talia i zgrabne biodra są atutem zadbane i atrakcyjnej kobiety. Z tego też powodu podawanie się rygorystycznym się dom czy godziny spędzone na siłowni są ważne dla samych pań, które pragną uzyskać zamierzone efekty. Warto jednak pamiętać, że zawsze najważniejsze jest nasze zdrowie. Co prawda zdrowy tryb życia jest bardzo ważny, jednak nie musimy dążyć do sztywno ustalonych reguł. W końcu każdy ma inną budowę i to ona jest wyznacznikiem naszych wymiarów.
Warto również pamiętać, że ideał kobiecej sylwetki zmieniał się na przestrzeni wieków od krągłości i białej sylwetki do spalonej szczupłej dziewczyny. Jednak nie zawsze warto podążać za tym wyznacznikiem. Kobieta, która czuje się piękna jest piękna, co potwierdzają nam uśmiechnięte modelki o rozmiarze XXL.
Dbałość o uzyskanie wymarzonych kształtów i wymiarów nie zawsze musi być na pierwszym miejscu. Coraz więcej kobiet decyduje się na ćwiczenia rozwijające partie mięśni nóg czy walczy o kształtują pupę. Przestaliśmy bezwiednie podążać, że ideałem kobiety będącej na diecie, na rzecz kobiety wysportowanej A tym samym znacznie bardziej atrakcyjnej

You may also like...