Najstarsze rasy na świecie

Psy i ludzie od dawna są towarzyszami. Czy wiesz, że istnieją dowody na to, że ludzie trzymali psy blisko siebie już 12. 000 lat temu? Uważa się, że psy wyszły z wczesnych wilków i są najstarszymi znanymi udomowionymi zwierzętami na świecie. Oto niektóre najstarsze rasy psów na świecie:

Chow Chow

Chow Chows najprawdopodobniej pochodzi z północnych Chin, gdzie są znane jako Songshi Quan, co oznacza „puchaty lew”. Jest to jedyna rasa psów na świecie z niebiesko-czarną jamą ustną i wargami.

Terier tybetański

Terier tybetański jest średnim psem z, jak sama nazwa wskazuje, Tybetu. Chociaż jest znany jako terier tybetański, ten pies nie należy do grupy terierów. Jego tybetańska nazwa to Tsang Apso, co oznacza brodatego lub kudłatego psa z prowincji Tsang. Niektórzy Tybetańczycy uważają, że ta rasa psów uosabia szczęście.

Akita Inu

Nazwa Akita Inu pochodzi od najbardziej wysuniętej na północ części Japonii, znanej jako prefektura Akita. Chociaż dokładna data pochodzenia tej rasy psów nie jest znana, odkrycia archeologiczne sugerują, że Matagi-Inu, przodkowie Akity Inu, żyli między 8000 a 200 r. p. n.e.

syberyjski husky

Siberian husky może wyglądać jak dziki wilk, ale w rzeczywistości jest łatwym towarzyszem. Jest to średniej wielkości rasa pracująca, która pochodzi z północno-wschodniej części Azji. Husky syberyjskie znane są z charakterystycznych znaków, wzniesionych trójkątnych uszu i gęsto futrzanego podwójnego płaszcza.

Więcej o rasach: https://petportal.pl/rasy-psow/

You may also like...