Kilka słów o bulterierach

Przez jednych uważane za jedne z najbrzydszych psów świata, przez innych, ich uroda, zalety są wychwalane. Nie każdemu się podobają, jednak mają swoich wielkich miłośników. Pewne jest to, że są psami silnymi i bardzo towarzyskimi. Właściwie wychowany jest dla swojego pana w stanie zrobić wszystko, chociaż dla pozostałych członków rodziny, również będzie wspaniałym przyjacielem. Psy tej rasy mają bardzo duże poczucie własnego terytorium, swoją rodzinę będą bronić do upadłego. Błędy w wychowaniu mogą sprawić, że bull będzie agresywny w stosunku do innych psów i dlatego właśnie istotna jest odpowiednia socjalizacja, już na bardzo wczesnym etapie. Od właściciela wymaga się by był bardzo stanowczy, konsekwentny, w innym przypadku pies po prostu podporządkuje sobie wszystkich wokół. Bull nie nadaje się dla osób bez doświadczenia. Pojawiają się czasami oferty pt. pies rasy bulterier oddam w dobre ręce, jednak wynika to raczej z faktu, że ówczesny właściciel został zmuszony poprzez niezależną od niego sytuację do takiego czynu, gdyż kto raz pokocha bulteriera będzie w nim zakochany już na zawsze.
Są to psy bardzo aktywne, dlatego potrzebują dużej porcji ruchu w ciągu doby. Wskazany jest przede wszystkim wysiłek krótkotrwały, gdyż może mieć skłonności do chorób stawów, dlatego np. długotrwały bieg bywa niewskazany.
Bulteriery wbrew powszechnym obawom i genetycznym predyspozycjom w kierunku zachowań agresywnych, odpowiednio wychowane staną się wspaniałymi towarzyszami, stojącymi na straży domostwa.

 

You may also like...