Trendy jesień-zima 2020/21

Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Tegoroczne lato było bardzo ciepłe i rozpieściło nas wysokimi temperaturami oraz piękną pogodą. Pomimo wciąż trwającej epidemii koronawirusa, wiele wakacyjnych wyjazdów doszło do skutku więc czas letni możemy uznać za udany. Przed nami jednak dni chłodniejsze, mgliste i deszczowe czyli aura jesienna. Później zaś czeka nas zima, miejmy nadzieję że śnieżna i bardziej udana niż poprzednio. Bez względu jednak na nasze osobiste plany i pogodę, warto zapoznać się z trendami, które będą obowiązywać w najbliższych miesiącach. Jaka będzie moda damska w okresie jesienno-zimowym?

Skórzane ubrania i futra

Skórzane ubrania nie wychodzą z mody już od kilku sezonów. Również w tym sezonie będą bardzo modne: przede wszystkim pod postacią czarnych i masywnych płaszczy oraz sukienek tak matowych jak i połyskujących.
Modne wciąż będą również futra, przede wszystkim płaszcze z długiego i gęstego włosia. Dominować będą odcienie naturalne takie jak biel, beż i brąz.

Czerwień i peleryny

Mówi się, że czerwień jest kolorem uniwersalnym i każda kobieta wygląda w niej zniewalająco. Tej jesieni modne będą długie, czerwone sukienki i eleganckie płaszcze w tym kolorze.
Popularne będą także peleryny. Powinny je wybrać panie, które szukają alternatywy dla płaszcza. Peleryna sprawdzi się zarówno jako odzież wierzchnia ale także jako modne wykończenie sukienki.

Garsonki, ubrania nude i łańcuchy

Modna tej jesieni będzie również garsonka – ale nie klasyczna lecz bardziej nowoczesna jej wersja, będąca wariacją damskiego garnituru. Inspirowana klasyczną wersją a jednocześnie połączona z nowoczesnymi elementami, które niewątpliwie ożywiają taką garsonkę. Wciąż trwa również moda na ubrania nude, czyli w odcieniach neutralnych takich jak biel, beż i brąz. Szczególnie popularne będą damskie garnitury w tych barwach oraz beżowe długie sukienki zarówno matowe jak i z połyskiem.
Modne będą również łańcuchy, szczególnie jako element ozdobny swetrów, torebek czy sukienek. Szczególne wrażenie robią łańcuchy będące wykończeniem dekoltu, zawieszone w talii niczym pasek lub jako wykończenie torebek. Łańcuchy mogą być różnej długości (zwykle maxi), zarówno złote jak i srebrne.

Artykuł powstał dzięki White Stores

You may also like...