Żółte taksówki na pocztówkach

Taksówki na stałe wtopiły się w krajobraz każdego z miast. Niektóre są nudne i niczym nie wyróżniają się od innych samochodów, inne wręcz przeciwnie – nadają miastu pewnego kolorytu i szybko stają się ich symbolem. Chyba najbardziej znanym przykładem są żółte taksówki, przemierzające ulice Nowego Jorku. Taksówki nie raz wystąpiły w kultowych filmach, dlatego tak dobrze zakorzeniły się w naszej pamięci. Warto jednak mieć na uwadze, że żółte taksówki znajdziemy również w innych miastach na całym świecie, nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Czy taxi warszawa przypomina nieco nowojorskie taksówki? Dziś może już nieco mniej, ale kiedyś i owszem. W jakich miastach również znajdziemy żółte taksówki i czy tylko Nowy Jork może być kojarzony z tego rodzaju autami? Zapraszamy do lektury, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Po pierwsze Nowy Jork!

POcztówka przychodząca z Nowego Jorku w większości przypadków opatrzona jest zdjęciem żółtej taksówki – to najważniejszy i najbardziej zapadający w pamięć symbol tego miasta. Warto mieć jednak na uwadze, że te taksówki normalnie wożą pasażerów na co dzień i nie są jedynie turystyczną atrakcją. Dodatkowo, żółte taksówki z Nowego Jorku stały się inspiracją dla innych Amerykańskich miast – zarówno tych większych, jak i tych mniejszych, bez problemu można je tam znaleźć.

Bangkok, Tokio, Dubaj – tam też spotkasz żółte taksówki

Nowy Jork to jednak nie jedyne duże miasto, z którego można dostać pocztówkę z wizerunkiem żółtej taksówki. Kolejne miasto to na pewno Dubaj oraz japońskie Tokio. Żółte taksówki spotykane są również w Bangkoku, jednak tam nie jest to główny kolor, na jaki malowane są samochody taksówkarskie. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że tam zdecydowanie króluje róż.

Żółte taksówki w Polsce?

Żółte taksówki w Polsce również są spotykane, ale nie ma wymogu ujednolicania malowania taksówek. Dodatkowo, w Polsce żółte taksówki były znacznie bardziej popularne w przeszłości i można je było spotkać głównie na ulicach dawnej Warszawy.

You may also like...